Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7764334



*

nr 776 4334


Astrid Nordenstam

(f. 1942), Sverige


Astrid Nordenstam (b. 1942), 76x55,


MIXED MEDIA, Astrid Nordenstam (f. 1942), 76x55


Astrid Nordenstam, Swedish painter, born 1942 in Stockholm.

Estimate:

300

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday September 10 2012
at 17:31:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/9 11:08:03 1      200 kr
10/9 17:14:39 2      150 kr
10/9 17:17:34 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Astrid Nordenstam

Astrid Nordenstam, Swedish painter, born 1942 in Stockholm.

Read more about Astrid Nordenstam
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller astrid nordenstam blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr